5 טיולי הדרכים המובילים באיסלנד

Black Hat  > Uncategorized >  5 טיולי הדרכים המובילים באיסלנד
0 Comments

גלה את היופי וההרפתקה של איסלנד באמצעות 5 טיולי הדרך המובילים שלנו שייקחו אותך לנופים עוצרי נשימה וחוויות בלתי נשכחות. חקור את האי הקסום הזה וצור זיכרונות שיימשכו לכל החיים.

1. מעגל הזהב: הרפתקה איסלנדית קלאסית?

מעגל הזהב של איסלנד הוא ללא ספק טיול הכביש הפופולרי ביותר במדינה. הלולאה הזו באורך 300 ק"מ לוקחת את המבקרים לכמה מציוני הדרך האייקוניים ביותר במדינה, כולל האזור הגיאותרמי גייסיר, הפארק הלאומי תינגווליר ומפל גולפוס. אתרים אלה נגישים בקלות מרייקיאוויק, מה שהופך את מעגל הזהב לטיול יום מושלם עבור מבקרים שחסרים להם זמן אבל עדיין רוצים לראות את היופי הטבעי של איסלנד.

התחנה הראשונה במעגל הזהב היא האזור הגיאותרמי גייסיר, בו יכולים המבקרים לחזות בהתפרצות הגייזר Strokkur מדי כמה דקות. תופעת הטבע הזו היא באמת מראה לעין, והמבקרים יכולים להתקרב אל האקשן ולחוש את החום מהגייזרים. הבא הוא הפארק הלאומי Thingvellir, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, שבו נמצא האגם הגדול ביותר באיסלנד ואתר הפרלמנט הראשון של המדינה. המבקרים יכולים לטייל ברחבי הפארק ולצפות בנופים מדהימים של הנוף שמסביב.

נוף אווירי של מעגל הזהב, הכולל את מפל גייסיר וגולפוס המפורסם
נוף אווירי של מעגל הזהב, הכולל את מפל גייסיר וגולפוס המפורסם

"ארץ האש והקרח": ניווט בכביש הטבעת

כביש הטבעת של איסלנד, המכונה גם כביש 1, הוא כביש מעגלי באורך 1,332 קילומטרים העובר ברחבי המדינה כולה. טיול כביש זה מכונה לעתים קרובות "ארץ האש והקרח", מכיוון שהוא לוקח את המבקרים דרך כמה מהנופים המדהימים והמגוונים של איסלנד, מקרחונים והרי געש ועד מפלים וחופי חול שחור. ניווט בכביש הטבעת יכול להיות משימה מרתיעה, אבל עם תכנון והכנה קפדניים, זו יכולה להיות הרפתקה בלתי נשכחת.

  • בחירת הזמן הנכון לטיול:
    הזמן הטוב ביותר לנסוע בכביש הטבעת הוא בחודשי הקיץ, מיוני עד אוגוסט, כאשר מזג האוויר מתון והימים ארוכים. עם זאת, זו גם עונת שיא התיירות, אז צפו להמונים ולמחירים גבוהים יותר. אם אתם מעדיפים חוויה שקטה יותר, שקול לנסוע בעונות הכתף של מאי וספטמבר, כאשר מזג האוויר יכול להיות קצת יותר קריר אבל הקהל דליל יותר.
  • עצירות שחובה לראות בדרך:
    כביש הטבעת עמוס במראות מדהימים שאפשר לראות, מלגונת הקרחון ג'וקולסרלון ועד לחופי החול השחור של ויק. תחנות חובה נוספות כוללות את הפארק הלאומי קרחון Vatnajokull, מרחצאות הטבע מיוואטן והעיירה אקוריירי, המכונה לעתים קרובות "בירת צפון איסלנד". המבקרים צריכים גם לתכנן לעשות מעקף אל הפיורדים המערביים, חצי אי מרוחק ומחוספס המשמש ביתם של כמה מהנופים הדרמטיים ביותר של איסלנד.

3. חצי האי סניפלסנס: מסע בזמן ובמרחב

חצי האי סניפלסנס מכונה לעתים קרובות "איסלנד במיניאטורה" בשל נופיה המגוונים, הכוללים קווי חוף מחוספסים, הרים, שדות לבה וקרחונים. טיול כביש זה לוקח את המבקרים דרך מסע בזמן ובמרחב, כאשר הם חוקרים את פלאי הטבע ואת ציוני הדרך התרבותיים של האזור.

אחד מגולות הכותרת של חצי האי סניפלסנס הוא קרחון סנייפלסיוקול, שעליו אומרים שהוא הכניסה למרכז כדור הארץ ברומן "מסע למרכז כדור הארץ" מאת ז'ול ורן. המבקרים יכולים לטייל במעלה הקרחון כדי להתבונן בנופים המדהימים של הנוף שמסביב, או לחקור את שדות הלבה והחופים הסמוכים.

תחנת חובה נוספת היא הכפר Arnarstapi, הידוע בצוקי החוף הדרמטיים ובתצורות הסלע שלו. המבקרים יכולים לצאת לטיול לאורך קו החוף כדי לראות את קשת Gatklettur האיקונית ואת עמודי הבזלת של תצורות הסלע של לונדאנגר.

חצי האי סניפלסנס הוא גם ביתם של כמה כפרי דייגים מקסימים, כמו סטיקישולמור והלנר, שבהם המבקרים יכולים לטעום פירות ים טריים וללמוד על התרבות המקומית. בנוסף, האזור הוא ביתם של כמה כנסיות היסטוריות, כולל כנסיית Budir, שנאמר כי היא אחת הכנסיות המצולמות ביותר באיסלנד.

סצנה ציורית של חצי האי סניפלסנס, המציגה את הצוקים הדרמטיים והנופים הירוקים התוססים שלו
סצנה ציורית של חצי האי סניפלסנס, המציגה את הצוקים הדרמטיים והנופים הירוקים התוססים שלו

4. מעגל היהלומים: האם אתה יכול לחשוף את אבני החן הנסתרות של הטבע?

מעגל היהלום הוא מסלול טיול חדש יחסית שלוקח את המבקרים דרך כמה מהחלקים הנידחים והיפים ביותר של צפון איסלנד. המסלול נקרא על שם המעגל בצורת יהלום שנוצר מחיבור העיירות הוסוויק, אגם מיוואטן, דטיפוס ואסבירגי.

אחד משיאי מעגל היהלומים הוא מפל Dettifoss המדהים, שהוא אחד המפלים החזקים באירופה. המבקרים יכולים לצאת לטיול קצר אל המפל ולצפות במים זורמים במורד הירידה בגובה 100 רגל לתוך הקניון שמתחת.

תחנת חובה נוספת במעגל היהלומים היא אגם מיוואטן, הידוע במאפיינים הגיאולוגיים הייחודיים שלו ובחיות הבר המגוונות שלו. המבקרים יכולים לטבול במעיינות החמים הגיאותרמיים, לטייל לאורך שדות הלבה, או ללכת לצפות בציפורים כדי לזהות כמה ממיני הציפורים הנדירים ובסכנת הכחדה שקוראים לאזור בית.

מעגל היהלומים הוא גם ביתם של כמה עיירות וכפרים מקסימים, שלכל אחד אופי ואטרקציות ייחודיים משלו. הוסאוויק, למשל, ידועה בתור "בירת הלווייתנים של איסלנד", והמבקרים יכולים לצאת לסיור צפייה בלווייתנים כדי לראות מקרוב כמה מהיצורים המלכותיים.

5 טיולי הדרך המובילים באיסלנד:

יעד עיקרי הדברים משך עלות משוערת (ILS)
מזרח איסלנד לגונת קרחון יוקולסרלון, הפיורדים המזרחיים, הפארק הלאומי סקפטאפל 4-5 ימים 4,000 – 5,000
מערב איסלנד מפל גלימור, חצי האי סניפלסנס, רייקיאוויק 3-4 ימים 3,000 – 4,000
צפון איסלנד מפל גודאפוס, אגם מיוואטן, הוסאוויק 3-4 ימים 3,000 – 4,000
דרום איסלנד מפל Seljalandsfoss, Skógafoss, עמק Reykjadalur 3-4 ימים 3,000 – 4,000

לסיכום, איסלנד מציעה מגוון של טיולי כביש מדהימים, שכל אחד מהם מספק נקודת מבט ייחודית על נופיה המגוונים ונפלאות הטבע שלה. בין אם אתם רודפים אחרי מפלים, חוקר קרחונים או מטיילים בשטח געשי, 5 טיולי הדרך המובילים באיסלנד מבטיחים מסע בלתי נשכח.
למידע נוסף אודות 5 טיולי הדרכים המובילים באיסלנד עליך לבדוק ב- touriceland.co.il

Skip to content